Пупкові грижі, грижі білої лінії живота і діастаз прямих м’язів живота

Пупкова грижа це вип’ячування в області пупка, що виникає внаслідок слабкості в апоневротичних шарах.

Що викликає пупкові грижі?

Пупкова грижа у дорослих зазвичай виникає, коли здійснюється надмірно сильний тиск на слабку ділянку м’язів черевної порожнини. Потенційні причини включають: надмірну вагу, часті вагітності, надлишок рідини в черевній порожнині, абдомінальна хірургія (перенесені оперативні втручання),стійкий, важкий кашель.

Які симптоми пупкової грижі?

Дорослі можуть самостійно визначити у себе наявність пупкової грижі. Головний симптом – однаковий – набряк або опуклість в області пупка. Також пупкові грижі можуть викликати дискомфорт і бути дуже болючими у дорослих.

Як лікар діагностує пупкову грижу

Лікар детально збирає анамнез захворювання, запитує про скарги пацієнта (біль при фізичному навантаженні) виконує огляд пацієнта. Пальпаторно обстежує грижеве вип’ячування та може визначити, чи вправляється грижа назад у черевну порожнину чи немає защемлення грижі. Тому що, защемлена грижа є серйозним ускладненням, що потребує негайного оперативного втручання. Оскільки в місці защемлення порушується кровопостачання тканин, що призводить до їх некрозу.

Біла лінія живота – вузька сухожильная пластина між прямими м’язами живота, яка розташовується між мечовиднимвідростком грудини і лобком. Основною причиною утворення гриж такого типу є слабкість сполучної тканини (придбана або вроджена) цієї анатомічної ділянки.

Грижа білої лінії живота (hernia lineae albae) – це грижа, що виникає в області білої лінії живота, яка проходить від мечоподібного відростка через пупок до лобкової кістки.

Розміри гриж білої лінії живота коливаються від 0,5 до 10 сантиметрів.

Вміст грижі білої лінії живота це часті всього великий сальник, петлі тонкої кишки, рідше товстої. Якщо грижа локалізується в нижній ділянці живота, то вмістом може бути сечовий міхур.

Причини виникнення гриж білої лінії живота це насамперед важке фізичне навантаження та вагітність.

Класифікують грижі білої лінії живота за своєю локалізацією: надчеревні грижі, навколопупкові грижі, підчеревні грижі.Часті всього зустрічаються надчеревні грижі. Досить часто зустрічаються грижі білої лінії живота разом з діастазом прямих м’язів живота.

Хірургічне лікування пупкових гриж, гриж білої лінії і діастаза прямих м’язів живота в Центрі виконується з використанням сучасних сітчастих матеріалів (ультрапро, просід, дуальмеш та ін.). Найефективнішою методикою хірургічного лікування пупкових гриж великих розмірів є методика ретром’язевого розміщення сітчастого матеріалу (“Sublay”), що надійно зміцнює дефект черевної стінки і усуває діастаз прямих м’язів живота (розширення серединної (білої) лінії живота). При пупкова грижа і грижа білої лінії живота малих та середніх розмірів оптимальними є лапароскопічне лікування грижі білої лінії живота, лапароскопічне лікування пупкової грижі та відкриті операції з преперитонеальним розміщенням сітчастого матеріалу, а також спеціальної сітки «Hernia solutions». Термін перебування хворих у Центрі після операції від 2 до 4 діб, обмеження фізичних навантажень впродовж 1 місяця.

Запис на прийом