Останні новини
Грижу живота зашивають сіткою Киянину Юрію Слобідському, 69 років, прооперували… 21.06.2019 Науково-практична конференція з міжнародною участю "Сучасні технології в… Маємо честь запросити вас до участі у… 06.03.2019 Что провоцирует развитие грыжи живота и как ее лечить, — советы врача-хирурга Многие люди, страдающие грыжей живота, панически… 01.11.2018 Співробітники Українського центру хірургічного лікування гриж живота здійснили… Також, були присутніми на лекціях, присвячених… 03.07.2018 За 15 лет грыжа у меня на животе увеличилась до размеров большой дыни Чтобы удалить такое огромное образование… 02.07.2018 Сучасні способи хірургічного лікування післяопераційних гриж живота Післяопераційні грижі живота (ПГЖ) виникають… 27.06.2018Післяопераційні грижі живота
Що таке вентральна грижа?
Вентральна грижа чи післяопераційна грижа це випинання очеревини разом з внутрішніми органами через слабкі місця в м’язах черевної стінки. Вентральні грижі локалізуються утворюються в області післяопераційного рубця на місці минулих хірургічних втручань.
Які фактори ризику вентральної грижі?
фактори ризику для вентральної грижі включають: вагітність, ожиріння, значне фізичне навантаження, але обов’язковою для вентральної грижі є наявність рубця від попереднього оперативного втручання.
Які причини вентральної грижі?
За даними UCSF, післяопераційні грижі можуть спостерігатися у 30% випадків, у яких були операції на черевній порожнині. Більшість виникають на місці хірургічного рубця.
Які симптоми вентарльної грижі?
Вентральні грижі можуть викликати безліч симптомів. Симптоми можуть спостерігатись тижнями чи місяцями.
Також пацієнт може не відчувати жодних симптомів. Або ж відмічати дискомфорт чи сильний біль у ділянці грижі, що може стати ще гіршим, коли він намагаєтеся стояти або піднімати важкі предмети.
Якщо у вас виникли будь-які з наступних симптомів, обов’язково негайно зверніться до лікаря:
1. легкий дискомфорт у вашої черевної порожнини
2. біль у животі
3. зовнішнє випинання шкіри або тканин в області черевної порожнини
4. нудота чи блювота
Як діагностується вентральна грижа?
Для повної діагностики лікар запитає вас про симптоми та фізичний стан. Також обов’язкове виконання ультразвукового дослідження живота або абдомінальна комп’ютерна томографія, МРТ сканування в черевної порожнини.
Які варіанти лікування доступні?
Вентральні грижі вимагають хірургічної корекції. Якщо не оперувати, грижа продовжує рости, поки не викличе серйозних ускладнень.
Серйозним укладенням грижі є її защемлення, що викликає некроз тканин, та потребує екстреного оперативного втручання.
Хірургічне лікування включає:
Лапароскопічне лікування післяопераційної вентральної грижі або ж лапаротомію (відкрите) оперативне втручання. В обох випадках з розміщення сітчастого імпланту для закриття грижевого дефекту та попередження рецидиву грижі.
Переваги лапароскопічного лікування післяопераційної вентральної грижі є:
1. набагато менший розмір хірургічного розрізу, що знижує ймовірність зараження
2. зменшується післяопераційний біль
3. зменшене перебування в лікарні – загалом, це 2-5 днів після процедури
4. відсутність великого рубця
5. потрібно менше часу для загального відновлення (близько 3-ох тижнів).
Детальніше |