Грижа стравохідного отвору діафрагми

Що таке діафрагмальна грижа?

Діафрагмальна грижа або ж грижа стравохідного отвору діафрагми виникає, коли верхня частина шлунку проштовхується через отвір в діафрагмі в грудну порожнину.

Діафрагма – це тонка м’язовий шар, що відокремлює грудну порожнину від черевної. Отвір в діафрагмі – це місце, де з’єднуються стравохід та шлунок.

Хто знаходиться в зоні ризику виникнення грижі?

Діафрагмальні грижі можуть розвиватися у людей різного віку, хоча частіше зустрічається у людей віком від 50 років. В зоні ризику люди з надмірною вагою та курці.

Що викликає діафрагмальну грижу?

Найбільш поширеною причиною виникнення грижі є збільшення тиску в черевній порожнині. Тиск може виникати від кашлю, блювоти, напруги під час руху кишечника, важкому фізичному навантаженні. Вагітність та ожиріння також сприяють виникненню грижі.

Симптоми діафрагмальної грижі?

Багато людей з грижею стравохідного отвору діафрагми ніколи не спостерігають певних симптомів. Декотрі з них спостерігаються у гастроентеролога з приводу гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Симптоми, що характерні для ГЕРХ це:

1. Печія

2. Гіркий або кислий присмак в ротовій порожнині

3. Здуття та відрижка

4. Дискомфорт або біль у шлунку чи стравоході

Діагностика грижі

Діафрагмальну грижу можна запідозрити при ендоскопічному обстеженні, але для остаточної постановки діагнозу потрібно рентгенографія шлунку з контрастом. Грижа стравохідного отвору діафрагми часто виявляється раптово, під час визначення причини печії або спастичного білю у животі.

При рентгенографії верхніх відділів шлунково кишкового тракту. Рентгенівський знімок виконують після прийому контрастної рідини, яка покриває і наповнює внутрішню оболонку шлунково-кишкового тракту. Це дозволяє лікарю побачити силует вашого стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки.

Лікування грижі

Більшість людей з діафрагмальною грижею не відчувають ніяких ознак або симптомів та не потребують лікування. Якщо у вас виникають симптоми, такі як постійна печія та рефлюкс з кислотою, вам може знадобитися медикаментозне чи навіть хірургічне лікування.

Медикаментозна терапія включає прийом антацидів, які нейтралізують шлункову кислоту та можуть забезпечити швидке полегшення. Блокатори H-2-рецепторів, що знижують шлункову секрецію, інгібітори протонної помпи.

Хірургічне лікування

Часто діафрагмальна грижа вимагає операції. Оперативне втручання, як правило, необхідне для людей, яким не допомагають ліки, щоб полегшити печію та кислотний рефлюкс, або мають такі ускладнення, як важке запалення або звуження стравоходу.

Зазвичай хірургічне лікування проводиться методом малоінвазивного втручання, таким, як лапароскопічне лікування грижі стравохідного отвору діафрагми, ушивання грижового дефекту.

Запис на прийом